yournamehereqtc Postep

Błędy w social media marketingu – tego unikaj!

Social media, czyli takie media społecznościowe jak Facebook, Instagram, YouTube czy Twitter, to coraz częściej wykorzystywane platformy do prowadzenia działań marketingowych. Zarówno małe i duże firmy wykorzystują korzyści płynące z tego typu mediów do promocji swoich produktów i usług. Social media dają bowiem nieograniczone możliwości! Komunikacja między firmą a potencjalnymi klientami jest tu niebywale szybka i prosta, a koszt podejmowanych działań promocyjnych bardzo niski. Media społecznościowe pomagają zwiększać rozpoznawalność marki i zdobywać lojalnych klientów. Należy jednak uważać, by nie popełnić pewnych błędów w prowadzonych działaniach marketingowych. Czego wystrzegać się w social media marketingu?

Działania bez strategii

Założyłeś konta w różnych portalach społecznościowych i nie wiesz co dalej? Decydujesz się na nieregularne wrzucanie postów bez żadnego zamysłu? Błąd! I to bardzo duży błąd.

Brak opracowanej strategii marketingowej na pewno nie przyniesie żadnych korzyści. Należy pamiętać, że każde medium społecznościowe jest nieco inne, daje inne możliwości i kierowane jest do różnych grup odbiorców. Na początku należy opracować strategię komunikacji – gdzie zakładamy konta, jakie treści tam publikujemy i z jaką częstotliwością, do kogo kierujemy nasze komunikaty, jakie narzędzia wykorzystujemy i co chcemy w ten sposób osiągnąć. Musimy określić środki i cele. To klucz do sukcesu.

Gdy zbyt często publikujemy

Pamiętaj, błędem jest zbyt rzadka publikacja treści, ale również zbyt częsta! Obserwujący nie lubią być zalewani kilkoma postami dziennie z jednego profilu.

Nawet mimo sympatii do danej marki czy firmy, użytkownik danego portalu może zdecydować się wtedy na usunięcie fanpage z obserwowanych.

Kupowanie obserwujących

Rosnącą liczba obserwujących to dla każdej firmy powód do dumy. Ale liczą się przede wszystkim prawdziwi followersi! Kupowanie obserwatorów czy tworzenie fake’owych kont z pewnością nie przyniesie nam żadnych korzyści. Sztucznie wygenerowana popularność może przynieść odwrotne skutki i przyczynić się do utraty prawdziwych obserwujących.

Usuwanie nieprzychylnych opinii

Każdy, kto prowadzi fanpage związany z różnymi produktami lub usługami, na którym klienci wystawiają swoje opinie, musi liczyć się z otrzymywanie także tych negatywnych głosów. Najgorszym wyjściem z takiej sytuacji jest usuwanie nieprzychylnych komentarzy czy opinii i udawanie, że nic takiego nie miało miejsca.

Zamiast tego, warto odpowiedzieć na komentarz, przeprosić i starać się powetować straty. Inni odbiorcy zauważą, że firmie zależy na klientach i stara się zrobić wszystko, by ich zadowolić.