yournamehereqtc Postep

Instagram – ciekawostki w liczbach

Instagram to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na całym świecie! Platforma opiera się na publikowaniu pięknych zdjęć i opisywaniu ich hasztagami. Z czasem doszły nowe funkcjonalności, takie jak wysyłanie wiadomości oraz wstawianie krótkich relacji, tak zwanych instastories. Konto mają tu niemalże wszyscy – zwykli ludzie, aktorzy, wokaliści, artyści, gwiazdy, sportowcy, politycy i wywodzący się z różnych social mediów influencerzy. Poniżej znajdziesz ciekawostki na temat Instagrama, o których być może nie wiedziałeś! Zobacz, jak szybko rośnie w siłę to medium społecznościowe.

Miliard użytkowników każdego miesiąca

Każdego miesiąca z Instagrama korzysta ponad 1 miliard użytkowników! Dziennie na aplikację wchodzi niemalże pół miliarda osób. Najwięcej kont mają tutaj nastolatkowie w wieku 13-17 lat oraz osoby w wieku 18-29 lat.

100 milionów zdjęć dziennie

Sto milionów, 100 mln, 100 000 000… Nieważne jak zapisana i tak robi wrażenie. Dziennie na Instagramie publikowanych jest 100 milionów zdjęć. Są to tak zwanie selfie, zdjęcia z podróży, w towarzystwie znajomych, aranżacje wnętrz, ładne dodatki, zwierzęta… Żyjemy w kulturze obrazkowej a oglądanie ładnych zdjęć sprawia nam po prostu przyjemność.

8 milionów kont biznesowych

Instagram to nie tylko publikowanie zdjęć dla własnej rozrywki. To także jeden z elementów strategii biznesowych firm. Coraz więcej firm decyduje się na obecność w social mediach, szczególnie jeśli kierują swoje produkty lub usługi do ludzi młodych. Poprzez zdjęcia mogą prezentować swoje produkty, zachęcać do korzystania z usług i zdobywać rzesze wiernych klientów. Obecnie na Instagramie aktywnych jest aż 8 mln kont biznesowych, które należą do różnych firm, marek, celebrytów, wpływowych osób… Z tego też powodu 7 na 10 hasztagów, które pojawiają się na tym portalu to hasztagi marek i brandów. Bardzo często zwykli użytkownicy, w ramach współpracy z markami, oznaczają w ten sposób ubrania czy inne rzeczy widoczne na zdjęciu.

11 hasztagów pod każdym zdjęciem

Hasztagi nie są wymagane, ale zdecydowanie zwiększają popularność i zaangażowanie pod danym postem. Z drugiej strony nie można także przesadzać z ich liczbą. Z przeprowadzonych badań wynika jasno – optymalna liczba hasztagów wynosi 11.

Dlatego też najlepiej właśnie tyle # umieścić pod zdjęciem.