yournamehereqtc Postep

Jak gotować, żeby wszystkim smakowało?

Niestety zadowolić wszystkich zawsze jest trudno, obojętnie o jakiej dziedzinie mowa. Także w kulinariach nie jest to proste.

W zależności od wieku i upodobań do jednych trafimy serwując im potrawy klasyczne i proste, a inni będą o wiele bardziej zadowoleni jedząc coś, co jest nowoczesne, lekko egzotyczne, nietypowe. Kuchnia klasyczna to zazwyczaj tradycyjna kuchnia polska.

Jest kilka takich potraw, które zazwyczaj się z nią kojarzą, choćby bigos, pierogi choć ruskie z nazwy, to bardzo polskie, ale także żurek, barszcz czerwony czy chociażby klasyczny obiad, jak kotlet schabowy z mizerią czy mielony z buraczkami. Do tego klasyczna kuchnia to także klasyczne polskie przyprawy, stosowane od lat: sól, pieprz, czosnek, majeranek, czasem ziele angielskie czy liść laurowy.

Zaś kuchnia nowoczesna? To potrawy z innych kręgów kulturowych, nowe smaki, zaskakujące połączenia. Jeszcze do niedawana kuchnia z Bliskiego Wschodu nie była u nas specjalnie popularna, a dziś bardzo wiele osób się nią zajada i stało się fanami choćby humusów różnego rodzaju.

Jak więc gotować żeby zadowolić różne podniebienia, zarówno tych, którym pasuje kuchnia klasyczna, jak i takich, którym zdecydowanie bardziej smakuje kuchnia nowoczesna. Warto je ze sobą zmieszać, postarać się dorzucić coś tradycyjnego do kuchni nowoczesnej i jakieś nowoczesne elementy do kuchni tradycyjnej.

Dzięki temu zadowolimy i jednych i drugich, a sami może odkryjemy jakieś nowe kuchenne patenty i smaki.