yournamehereqtc Postep

Jak zabezpieczyć się przed złośliwym oprogramowaniem?

www.teatrpolonistyki-uw.pl https://sklep.arbix.pl/40-identyfikatory https://unhuman.pl/firm-pol-1387377546-Southpole.html

Złośliwe oprogramowanie może przyczynić się do poważnych spustoszeń w naszym komputerze. Obecnie nie ma żadnej metody, która byłaby skuteczna w 100%. Jednakże przeciętny użytkownik Internetu ma do dyspozycji wiele narzędzi, które zmniejszają ryzyko instalacji złośliwego oprogramowania. Niemal obowiązkowym narzędziem do walki ze złośliwym oprogramowaniem są programy antywirusowe.

Na rynku dostępne są zarówno bezpłatne programy, jak i te oparte na licencji. Druga opcja zapewnia więcej możliwości. Trzeba jednak pamiętać o częstej aktualizacji programów antywirusowych. Bez tego nawet najlepszy program może nie wykryć potencjalnych zagrożeń.

Warto również dość często zrobić pełne skanowanie komputera. Dużą ostrożność trzeba zachować otwierając pliki nieznanego pochodzenia. Jeżeli mamy jakiekolwiek podejrzenia, warto przed otwarciem przeskanować plik. Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z tzw.

zapory ogniowej. Dzięki niej komputer będzie chroniony przed niepowołanym dostępem.