yournamehereqtc Postep

Jedzmy śledzie!

Okazuje się, że ta urocza bałtycka ryba, jaką jest śledź nie cieszy się taką popularnością i takim szacunkiem, na jaki zasługuje. A przecież śledzie są smaczne, a potrawy ze śledziami niezwykle interesujące i łatwe do przygotowania. Warto jeść śledzie częściej niż tylko w Wigilię.

Tak, właśnie Wigilia jest najprawdopodobniej tym dniem, w którym śledzi je się w naszym kraju najwięcej. Potrawy ze śledziami znajdują się z pewnością na każdym wigilijnym stole w Polsce, z tym że zapewne w różnych regionach inaczej są one przyrządzane. Oczywiście śledzie je się także w karnawale, a zwłaszcza w jego ostatnim dniu, który zwany jest Ostatkami lub Śledzikiem właśnie.

To bardzo ważny element tego wieczoru, a w zasadzie szalonej, karnawałowej nocy. Warto jednak, aby potrawy ze śledziami częściej gościły na naszych stołach, nie tylko przy tych okazjach. Może warto spróbować śledzia na śniadanie? To dobry moment w czasie dnia, aby go zjeść.

Może być w formie kanapki ze śledziem. Nic nie jest tak smaczne, jak świeża, chrupiąca bułeczka posmarowana świeżym masełkiem, a na to aromatyczny śledzik w towarzystwie cebulki. Tak, to byłoby niezwykle dobre śniadanie.

Można zjeść także coś bardziej klasycznego, jak sałatka śledziowa. Jeśli można zjeść śledziowe śniadanie to tym bardziej obiad i kolację. Śledzie nadają się na wszystkie posiłki, a także można je jeść jako dodatek do posiłków.

Świetnie sprawdzają się jako przekąski. Tak, warto wrócić do śledzia i częściej go jeść oraz serwować naszym bliskim i znajomym.