yournamehereqtc Postep

Kopytka po włosku, czyli gnocchi

Doskonale znamy ziemniaczane kluski, które w Polsce nazywamy po prostu kopytkami. Warto podkreślić, że Włosi również ja znają, ale pod inną nazwę – gnocchi.

Niewielkie kluseczki wyrabiane z masy z ugotowanych ziemniaków z niewielkim dodatkiem mąki są genialnym dodatkiem do dań mięsnych, ale również sosów. Dość popularne w Italii są kluski z sosem bolońskim, choć tak naprawdę możemy je serwować z dowolnym sosem i z każdym rodzajem mięsa.

Może do ryb i owoców morza pasują mniej. Receptura gnocchi właściwie niczym nie różni się od naszych kopytek, również smak jest taki sam.

Bez problemu przygotujemy je w warunkach domowych, ale są też alternatywy dla leniwych. Niemal w każdym markecie możemy kupić gotowe kluski, które wystarczy tylko ugotować w wodzie i serwować z dodatkami.

To dobre rozwiązanie dla osób zabieganych, które chciałaby mieć pod dachem namiastkę włoskiej trattorii, ale brakuje im czasu na pichcenie. Gotując gnocchi uważajmy, aby nie trzymać ich we wrzątku zbyt długo, ponieważ mogą się rozpadać.