yournamehereqtc Postep

Korzyści social media marketingu

Social media marketing to działania marketingowe wykorzystujące popularne media społecznościowe. Celem takiego marketingu jest generowanie ruchu i docieranie do wybranej grupy odbiorców przez takie platformy jak Facebook, YouTube, Instagram czy Twitter. Obecnie konta w social mediach posiada nie tylko coraz więcej osób, ale również coraz więcej firm i marek.

Fanpage mają swoje produkty, gwiazdy, artyści, a nawet filmy czy seriale. Social media dają wprost nieograniczone możliwości marketingowe. Jakie wynikają z tego korzyści?

Prosta i szybka interakcja

Sprawna komunikacja w marketingu to zdecydowanie podstawa.

Dostęp do internetu i obecne w nim media społecznościowe znacznie ułatwiają komunikację między ludźmi, a także przekaz komunikatów reklamowych. Wszystko staje się nie tylko dużo łatwiejsze, ale również szybsze i efektywniejsze. Social media pozwalają na natychmiastową komunikację na linii firma – klient.

Pozwala to na wysyłanie określonych przekazów i błyskawiczne otrzymywanie informacji zwrotnych. Media społecznościowe pozwalają także doskonale dopasować dane produkty bądź usługi do potrzeb potencjalnych klientów.

Niskie nakłady finansowe

Media społecznościowe to tak naprawdę wyjątkowo przystępna cenowo platforma marketingowa.

Koszt wypromowania produktu lub usługi jest niebywale niski w porównaniu do reklamy w prasie, radiu, telewizji lub na billboardzie. Tworzenie własnych fanpage i promowanie wybranych produktów poprzez płatne reklamy w social mediach to idealne rozwiązanie w szczególności dla mniejszych firm, które nie maja zbyt dużych budżetów marketingowych. Z takiej metody reklamy korzystają jednak nie tylko małe przedsiębiorstwa, ale nawet duże koncerny.

Nie bez powodu mówi się, że gdy nie masz profilu w social mediach, to nie istniejesz… Marki muszą chociażby pokazać się w tego typu mediach

Większa rozpoznawalność i lojalność

Jakie jeszcze korzyści daje social media marketing? Z pewnością zwiększa rozpoznawalność danej firmy, a co za tym idzie, pomaga w zdobyciu lojalnych klientów. Każdy z nas z pewnością sprawdzał profile społecznościowe różnych firm, marek lub produktów przed zakupem wybranej rzeczy. Czytamy wtedy pozostawione tam opinie, przeglądamy zdjęcia i utwierdzamy się w przekonaniu, że planowany przez nas zakup jest dobrą decyzją.

Tak właśnie działają social media.