yournamehereqtc Postep

Najlepsze ciasto drożdżowe

greatfruit www.kth-kutno.pl Pizza bolesławiec

Podstawą udanej pizzy jest ciasto. Jeśli ono się nie uda, to nawet dobrej klasy farsz wypadnie blado. Zrobienie dobrego ciasta do pizzy nie jest rzeczą łatwą, pomimo ogólnej prostoty przepisu. Bazą jest mąką pszenna (może być też pełnoziarnista), do której dodaje się wodę, trochę mleka oraz sól i drożdże.

Wyrobione ciasto musi być sprężyste – to pierwszy znak, że udało się je właściwie przygotować. Następnie odkładamy je w formie kuli na pół godziny w ciepłe miejsce, aby wyrosło. Po tym czasie możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest rozwałkowanie ciasta. Zgodnie z włoską tradycją płat ciasta powinien być dość cienki – pamiętajmy, że pod wpływem temperatury urośnie ono.

W warunkach domowych pizzę pieczemy w piekarniku gazowym lub elektrycznym. Lepszy jest ten drugi i to najlepiej z termoobiegiem, dzięki któremu placek urośnie równomiernie. W dobrej włoskiej restauracji lub pizzerii pieczenie powinno odbywać się w piecu kamiennym, co daje najlepsze efekty i jest zgodne z włoską tradycją. Gotowe ciasto do pizzy, które możemy kupić w sklepach nie będzie smakować tak dobrze jak przygotowane samodzielnie.