yournamehereqtc Postep

Najpopularniejsze media społecznościowe na świecie

Trudno wyobrazić sobie komunikację w XXI wieku bez mediów społecznościowych. Poprzez social media kontaktujemy się ze znajomymi, udostępniamy zdjęcia, dzieląc się momentami z naszego życia, dyskutujemy na różne tematy z innymi użytkownikami, tworzymy internetowe społeczności, a nawet promujemy markę. Na wybranych platformach społecznościowych udzielamy się równie aktywnie, co w realnym świecie. Takie konta posiadają niemalże wszyscy, zarówno zwykli ludzie, jak i gwiazdy, sportowcy, artyści, politycy, firmy i organizacje. Jakie są najpopularniejsze social media na całym świecie? Poniżej znajdziesz zestawienie, zaczynając od tego najpopularniejszego medium społecznościowego.

Facebook

Zwycięzca jest tylko jeden. I chyba nikogo nie zdziwi fakt, że jest to Facebook. Już w 2012 roku przekroczył miliard aktywnych kont, a obecnie liczba ta wynosi ponad 2 miliardy! Nie ma osoby, która nie słyszałaby o tym serwisie społecznościowym… Z platformy można korzystać na wszystkich urządzeniach – komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach.

Co ciekawe, najpopularniejszym fanpage na Facebooku jest fanpage samego Facebooka.

YouTube

YouTube plasuje się tuż za liderem mediów społecznościowych. Platformę, na której internauci wstawiają, oglądają i komentują filmiki, odwiedza miesięcznie ponad 1,9 miliarda zalogowanych użytkowników! Codzienne oglądanych jest łącznie ponad miliard godzin filmików. Takie liczby robią niemałe wrażenie.

WhatsApp

Zamyka czołówkę najpopularniejszych mediów społecznościowych świata. Aplikacja należy do koncernu Facebooka, a miesięcznie korzysta z niej ponad 1,5 miliarda aktywnych użytkowników z różnych krajów! WhatsApp jest także trzecią z najczęściej pobieranych aplikacji na system Android.

WeChat

WeChat jest praktycznie nieznany w Polsce, za to cieszy się ogromną popularnością w Chinach. Z początku miał być to chiński, nieco biedniejszy odpowiednik wcześniej wspomnianego WhatsAppa, ale szybko urósł w siłę, oferując wiele funkcjonalności.

Dzisiaj na WeChacie możemy nie tylko wysyłać wiadomości tekstowe, ale również prowadzić wideorozmowy, wideokonferencje, przysłać zdjęcia i pliki. Z tej platformy korzysta ponad miliard użytkowników, aktywnych rzecz jasna.

Instagram

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że Instagram znajduje się na liście najpopularniejszych social mediów na świecie. To serwis społecznościowy, który bazuje na publikowaniu zdjęć i opisywaniu ich przy pomocy hasztagów, by łatwo znaleźć fotografie o podobnej tematyce. Z początku możliwe było publikowanie jedynie zdjęć w formacie charakterystycznego kwadratu. Dzisiaj Instagram umożliwia wstawianie zdjęć także w innym wymiarach, portretowych czy panoramicznych. Instagram zdołał już zdobyć ponad miliard aktywnych kont, stając się najszybciej rosnącą platformą społecznościową na całym świecie!

QQ

Słyszałeś kiedyś o takiej platformie QQ? Większość z nas zapewne nie! A to dlatego, że to medium króluje w odległych dla nas Chinach. QQ zaczęło działać już w 1999 roku i na początku było prostym komunikatorem.

Platforma z czasem zyskała dodatkowe funkcjonalności, takie jak możliwość wgrania avatara, wysłania większych plików i wiadomości e-mail, udostępniania video, grania w gierki, tworzenia i dołączania di różnych grup tematycznych. Dzisiaj QQ ma ponad miliard zarejestrowanych użytkowników! I jest czymś więcej niż zwykłym komunikatorem.