yournamehereqtc Postep

Naleśniki

pizzeria bełchatów http://www.bisnode.pl/firma/?id=811839&nazwa=AXPOL_TRADING_SP_Z_O_O_SPÓŁKA_KOMANDYTOWA

Tradycyjne naleśniki to danie, które zna chyba każdy i chyba niemal każdy lubi. To chyba jedno z najpopularniejszych dań w Polsce: idealne na obiad, podwieczorek, szybkie śniadanie lub lekką kolację.

Wszystko w głównej mierze zależy od dodatków i indywidualnych upodobań. To także banalnie prosty przysmak, do wykonania którego potrzebujesz: – 1,5 szklanki mleka – 1,5 szklanki wody (możesz użyć gazowanej wody mineralnej, by ciasto było delikatniejsze i bardziej puszyste) – 2 całych jajek – 2 szklanek mąki – szczypty soli Na początku ubij jajka i dodaj do nich soli.

Wsyp mogę, wlej mleko i wodę, całość dokładnie wymieszaj, sprawdź, czy ciasto nie ma grudek i czy jest odpowiedniej konsystencji – powinno być gładkie i lejące. Gdy ciasto będzie gotowe nagrzej patelnię, roztop na niej masło i wylej porcje cista naleśnikowego.

Po około minucie (w zależności od grubości naleśnika) przewróć go na drugą stronę. Gdy naleśnik będzie już suchy i zarumieniony z obydwu stron możesz cieszyć się pysznym śniadaniem.

Smacznego!.