yournamehereqtc Postep

Programy komputerowe

www.aquatv.pl

Każdy komputer posiada przede wszystkim system operacyjny a co za tym idzie różne programy przeznaczone do konkretnych czynności. Część programów otrzymujemy w ramach pakietu do systemu operacyjnego natomiast resztę musimy zainstalować sami w zależności od potrzeb oraz preferencji.

Jeszcze kiedyś programy mogliśmy kupić tylko i wyłącznie na nośnikach, najpierw były to dyskietki później płyty CD dzisiaj różnego rodzaju programy kupujemy przez Internet, a żeby móc z nich korzystać otrzymujemy klucz, który uprawnia nas do korzystania z nich. Ta wersja jest dużo bardziej wygodna a przede wszystkim nie ma ryzyka, że nośnik, na którym posiadany program ulegnie zniszczeniu.

Razem z tematem programów komputerowych pojawiają się zagadnienia serwera, czyli miejsca, na którym przetrzymujemy zapisane dokumenty możemy je zapisywać na dysku zewnętrznym, czyli nośnikiem lub też możemy skorzystać z popularnego serwera FTP, który oferowany jest najczęściej przez firmy świadczące usługi teleinformatyczne.