yournamehereqtc Postep

Przysmaki prosto z Bałtyku

Ci, którzy zachwycają się owocami morza oraz przeróżnymi rybnymi smakami gdzieś z dalekich kontynentów powinni zastanowić się nad tym, że my u siebie także mamy smaczne ryby, które można spożywać z rozkoszą. Ponadto, co wydaje się niezwykle ważne, mamy także przepisy dawno już sprawdzone, wypróbowane przez nasze mamy czy babcie, które zapewniają ten doskonały smak. Dobrym przykładem są choćby potrawy ze śledziami. Te ryby mają całkiem sporo zwolenników. Są ludzie, którym śledzie smakują i którzy uważają, że należy im się więcej uwagi. Dlatego restauracje, w których serwuje się potrawy ze śledziami powstają i to powstają w miejscach nawet oddalonych dość sporo od Bałtyku, jak choćby Poznań czy Katowice. Bardzo popularne są obecnie restauracje a raczej knajpy, w których serwuje się potrawy takie, jak w czasach PRL.

Wówczas śledzie królowały na stołach i były bardzo popularne, jako tak zwana zakąska. Dziś do takich miejsc klienci pchają się drzwiami i oknami. Zamawiają śledzia na zmianę z tatarem i bardzo sobie to chwalą. Oczywiście są też bardziej podniosłe okazje, kiedy serwuje się śledzie. Jedną z nich jest zapewne Wigilia. Podczas tej niezwykle uroczystej wieczerzy śledzie podaje się w Polsce od niepamiętnych czasów. Przepisów na wigilijne potrawy ze śledziami jest bardzo wiele.

W każdym regionie Polski trochę inaczej się śledzie podaje, ale nie zmienia to faktu, że od Bałtyku aż po Tatry ta właśnie ryba jest podczas tej ważnej kolacji spożywana.