yournamehereqtc Postep

Śledziowy zawrót głowy

Są osoby, które niezwykle lubią śledzie. Ta ryba ma specyficzny smak i w specyficzny sposób się ją przyrządza. Śledzi bowiem nie smaży się tak, jak innych ryb na patelni. Zazwyczaj potrawy ze śledziami to potrawy, które wymagają zalewania ich w oliwie, occie czy specjalnym sosie.

Jest jednak niezwykle dużo fanów śledzi, którzy cenią sobie właśnie ten sposób jedzenia ryb i uważają, że śledzie to coś niezwykle pysznego. Oczywiście dla nich najlepszym dniem w roku jest Wigilia, bowiem wtedy serwuje się śledzie i są one podawane w różnych odsłonach. Bardzo popularne potrawy ze śledziami to chociażby śledź w śmietanie czy śledź w pierzynce, z delikatnym, kremowym sosem,w którym znajdują się także warzywa. Oczywiście jednak mamy też śledzia w occie czy śledzia w oliwie.

Są też niezwykle smaczne rolmopsy ze śledzia, które w niejednym domu znajdziemy na wigilijnym stole. Potrawy ze śledziami są także popularne w naszym kraju podczas różnego rodzaju zakrapianych imprez. Tak potrawy ze śledziami pasują jako zakąska i jest to informacja znana od lat. Dlatego też nawet mamy zabawne powiedzenia z rybką w roli głównej, a ostatni ,szalony i mocno rozpustny, także kulinarnie, ostatni dzień karnawału nazywany jest w niektórych regionach Śledzikiem.

Oczywiście, gdy jesteśmy nad Bałtykiem warto kupić sobie śledzia i zjeść go serwowanego w jednej z restauracji. Zawsze to kolejne, miłe kulinarne doświadczenie dla tych, którzy przepadają za potrawami ze śledziem w roli głównej.