yournamehereqtc Postep

Systemy operacyjne

Chcąc w pełni wykorzystać możliwości komputera należy posiadać system operacyjny. Do jednych z najbardziej znanych systemów operacyjnych zalicza się Windows oraz Linux.

Jakie są między nimi różnice? Niewątpliwą zaleta Linuxa jest to, że jest on całkowicie bezpłatny. Oznacza to, że każdy zainteresowany może ten system w pełni legalnie pobrać ze strony producenta.

Jednakże warto wspomnieć, że obsługa Linuxa może wydawać się trudna. Przede wszystkim znacznie różni się ona od obsługi Windowsa.

Linux nie jest tak rozpowszechniony jak konkurencyjny system operacyjny, jednak i to stanowi jego zaletę. Linux uważany jest za bezpieczniejszy system operacyjny.

Trudniej się do niego włamać właśnie przez to, że nie jest przez wszystkich dobrze poznany. System operacyjny Windows jest znacznie prostszy w obsłudze, jednak jest to głównie spowodowane dużą jego popularnością.

Warto wspomnieć, że system ten stosowany jest praktycznie w każdej firmie, szkole, a nawet w gospodarstwie domowym. Windows jest płatnym systemem operacyjnym.