yournamehereqtc Postep

Social media marketing – co to jest i jakie daje możliwości?

Social media marketing to działania marketingowe, których celem jest generowanie ruchu przy wykorzystaniu popularnych mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, YouTube i wiele innych. Nie bez przyczyny mawia się, że jeśli ktoś nie ma konta w social media, to nie istnieje… Odnosi się to zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Obecnie coraz więcej firm, marek, artystów posiada konto w różnych mediach społecznościowych, by komunikować się w ten sposób ze swoimi klientami, promując swoje produkty lub usługi.

Strategie komunikacji poprzez social media to nie przypadkowe działania, ale precyzyjnie opracowane scenariusze. Dlaczego warto podejmować takie działania w biznesowym modelu danej firmy?

Social media w marketingu

Social media to inaczej media społecznościowe, przez które rozumie się różne strony internetowe, komunikatory oraz aplikacje na urządzenia mobilne, pozwalające na wymianę treści między rożnymi użytkownikami. Na takich portalach tworzą się społeczności, przekazujące sobie słowa, zdjęcia, filmiki, muzykę i inne pliki… Social media w marketingu stają się doskonałym miejscem do stałego komunikacja się z wybraną grupą odbiorców, do której kierowane są działania firmy.

W ten sposób budowana i umacniania się więź marki z klientem. Social media pomagają w ten sposób tworzyć długofalową strategię marketingową. Dotarcie do wybranego odbiorcy zajmuje kilka chwil, a może przynieść naprawdę spektakularne efekty!

Najczęściej wykorzystywane media społecznościowe

Media społecznościowe w marketingu wykorzystywane są na całym świecie.

W Polsce również uwzględnia się je w strategii marketingowej różnych firm. Większość działań opiera się na działalności na Facebooku i polega na zakładaniu firmowych fanpage oraz podejmowaniu płatnych działań reklamowych. Daleko w tyle nie pozostaje YouTube z zadziwiającą liczbą aktywnych i zaangażowanych użytkowników.

Coraz więcej uwagi poświęca się również Instagramowi, który nie przebił jeszcze Facebooka i YouTube, ale depcze im po piętach. Poza podium uplasowały się Twitter oraz Snapchat. Niektórzy przedsiębiorcy korzystają także z LinkedIn, który całkowicie przyćmił medium o podobnym profilu – GoldenLine.

Na czym to wszystko polega?

Na czym właściwie polega ten cały social media marketing? Przede wszystkim na właściwie opracowanej strategii marketingowej, która niejednokrotnie przyjmuje formę virala. Marketing wirusowy potrafi wygenerować naprawdę spory ruch. Ale liczy się także regularne działanie osób prowadzących dane profile, które starają się angażować swoich odbiorców.