yournamehereqtc Postep

Śledziowe przyjęcie

W naszym kraju śledzie są rybami niezwykle popularnymi. Zdecydowanie śledzie się je i się je lubi. Łowi się je w Bałtyku, więc mamy do nich niezwykle prosty dostęp. Śledzie się je na różnych imprezach, od Wigilii zaczynając na ostatnim dniu karnawału skończywszy, jednakże prawie nigdy potrawy ze śledziami nie są gwiazdami wieczoru.

Zawsze są przekąską, dodatkiem, zagryzką do picia. Czemu więc nie pokazać śledziom, że bez nich nie ma naszej kuchni? Najlepszym sposobem na to jest zorganizowanie przyjęcia, na którym będą królowały potrawy ze śledziami. Jeśli zajrzymy do książki kucharskiej zorientujemy się, że przepisów ze śledziami jest w niej bardzo wiele. Śledzie mogą być serwowane na bardzo wiele różnych sposobów i to czyni je niezwykle atrakcyjnymi.

Warto więc zrobić śledziowe przyjęcie. Czyli takie przyjęcie, na którym będą tylko śledzie. Inne potrawy nawet, jeśli się tam znajdą to będą traktowane jako dodatki do śledzia. A przecież śledzia można podać w marynacie, w oliwie, w sosie pomidorowym.

Można go także zaserwować w śmietanie lub w lekkim kremowym sosie i w otoczeniu warzyw czyli tzw. śledzia w pierzynce. Można zrobić wspaniałą sałatkę śledziową lub ugotować na bazie śledzia zupę. Okazuje się, że możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

Można się pobawić konwencją i urządzić mieszkanie na ten wieczór, wtrącając co rusz śledziowe akcenty. Z pewnością będzie to dla nas ciekawe przeżycie i dobra znajoma dla naszych przyjaciół. Pod warunkiem oczywiście, że lubią śledzie.