yournamehereqtc Postep

Zioła a kuchnia włoska

https://unhuman.pl/pol_m_AKCESORIA_Czapki_6-panel-674.html https://www.dagrasso.pl/brodnica

Włosi kochają wyraziste smaki, ale są też rozkochani w aromacie. To, co aromatyczne ma zawsze miejsce we włoskich kulinariach.

Podstawą aromatu w każdej kuchni, również naszej polskiej, są przyprawy. Wśród nich koniecznie trzeba wymienić zioła, ponieważ mają one w sobie sporo eterycznych olejków i jako takie idealnie nadają się do tego, by dodawać bogactwa nut mięsom oraz jarzynom.

We Włoszech jednym z najważniejszych ziół jest bazylia. Stosuje się ją zarówno w postaci suszonej jak i świeżej w listkach.

Bazylia ma intensywny, świeży aromat przypominający nieco cytrusy. Ma on rześki charakter, stąd dodaje świeżości smaku sosom do makaronów, a także serwowanych na zimno sałatkom.

Ciężko na przykład wyobrazić sobie klasyczną włoską sałatkę caprese bez świeżo zerwanych listków bazylii. Będziemy zresztą o tej wybornej przystawce jeszcze pisać.

Włosi cenią również oregano, które doskonale współgra z farszem większości rodzajów pizzy i także znajduje swoje miejsce w sosach. Najczęściej oregano używane jest w postaci suszonej – pamiętajmy, aby nie łączyć go z majerankiem, ponieważ pojawia się wtedy nieprzyjemna cierpkość. 
Jeżeli chcesz sprawdzić, jak włoskie zioła komponują się na jedzeniu, sprawdź jak pizzeria poznań dowóz to robi i zasmakuj pysznego, włoskiego dania!